Hoppa till innehåll

NLF Styrelse 2021

Gunilla Engström

Ledamot, ordförande

 

gunilla.engstrom@slf.se

Robert Svartholm

Ledamot kassör

 

robert.svartholm@slf.se

John Olofsson

Ledamot ,HSO

j_olofsson@msn.com

Per Stenlund

Ledamot

 

per.stenlund@gmail.com

Björn Ekström

Ledamot, Vice ordförande

 

bjorn.ekstrom@norrbotten.se

Catarina A Isaksson

Ledamot

 

lbkatasp@gmail.com

Frida Söder

Suppleant

 

frida_soder@hotmail.com

Sofia Åman

Ledamot

 

soahman@gmail.com

Pontus Bengtsson

MSN inadjungerad

 

pontus.n.bengtsson@gmail.com

Avishai Weinstock

Ledamot

 

avishai.weinstock@norrbotten.se

Julius Breimer

Suppleant

 

julius@breimer.se

Jonas Adolfsson

Suppleant

 

jonas.adolfsson@norrbotten.se

Jenny Rönnlund

Suppleant

jenny.ronnlund@hotmail.com
Peter Johansson
ordförande, Sunderbyn, Medicin
Robert Svartholm
vice ordförande, Boden HC
Erik Högfjäll
kassör, Piteå
Sven Söderberg
ledamot, Luleå Privatpraktik
Camilla Öberg
ledamot, Medicin Kalix
Catarina A Isaksson
ledamot, KK Sunderbyn
Anne Liljedahl
ledamot, Piteå Akut sjv
Sofia Åman
ledamot, Arvidsjaur HC
Gunilla Engström
ledamot, Sunderbyn Med. rehab
Avishai Weinstock
sppleant, Kalix, Allmänmedicin
Maria Jansson
suppleant, Med. Ö-Torneå
Åsa Lindholm
suppleant, Luleå Privatpraktik
Sofia Dahlén
suppleant, Piteå
Lisa Zakrisson
suppleant, Sunderbyn Med. rehab
Ulf Jonsson
Joakim Bunne
Sofia Lindvall

Om styrelsen 2018

  • 2017 ökades antalet i styrelsen, i år minskades styrelseantalet med 1 post.
  • Till den förtroendevalda revisorns hjälp kommer en extern professionell revisor att anlitas inför det kommande året.
  • Sammankallande i valberedningen väljs av valberedningen själv.
  • MSF kommer att även detta år ha en adjungerad styrelsepost under det kommande året.
Bli medlem i Sveriges läkarförbund
För alla läkare under hela karriären
  1. Personlig rådgivning
  2. Bästa lönestatistiken för läkare
  3. Unika försäkringar