Hoppa till innehåll

Våra klinikombud

Akademiska barnsjukhuset (Akut) Henrik Hill
Akademiska barnsjukhuset (Barnkir/ur) Gisela Reinfeldt Engberg
Akademiska barnsjukhuset (Barnneuro/hab) Christian Wenzel
Akademiska barnsjukhuset (BOT) Annika Englund
Akademiska barnsjukhuset (BVH) Dan Seligsohn
Akademiska barnsjukhuset (Neo) Johanna Ejdersten
Akademiska barnsjukhuset (Spec. ped.) Henrik Hill
Akademiska laboratoriet (KG) Niklas Dahl
Akademiska laboratoriet (KKF) Jessica Schubert
Akademiska laboratoriet (KKF) (suppleant) Sara Linder Ekö
Akademiska laboratoriet (KMB) (Bo Albinsson)
Akademiska laboratoriet (KMB) Birgitta Lytsy
Akademiska laboratoriet (KMB) Simon Elveborg
Akademiska laboratoriet (KMB) Åsa Melhus
Akademiska laboratoriet (KP) Johan Botling
Akutsjukvård och internmedicin (akut) Bettina Friedrichs
Akutsjukvård och internmedicin (akut) Kristina Finnson
Akutsjukvård och internmedicin (intern) Per Örndahl
Anopiva Behdad Bazargani
Anopiva Elizabeth Lichtenstein
Anopiva Peter Halvorsen
Anopiva (ST) Johannis Klang
Arbets- och miljömedicin Maria Brendler-Lindqvist
BFC (molekylär) Lars Lundin
BFC (nuklearmedicin) Lucyna Neuger
BFC (ST-läkarna) Dilaver Arafat
BFC (ST-läkarna) Vanessa Acosta Ruiz
Blod- och tumörsjukdomar (hematologi) Daniel Moreno Berggren
Blod- och tumörsjukdomar (onkologi) Simon Pahnke
Blod- och tumörsjukdomar (onkologi) (supp) Gustav Ullenhag
Geriatrik Elisabeth Hellquist
Geriatrik Kristin Franzon
Hjärt-lungmedicin och klin. fys. (hjärtsjukdomar) Divan Ishak
Hjärt-lungmedicin och klin. fys. (hjärtsjukdomar) Elena Sciaraffia
Hjärt-lungmedicin och klin. fys. (klin fys) Andrei Malinovschi
Hjärt-lungmedicin och klin. fys. (lung- och allergisjukdomar) Emil Ekbom
Infektionssjukdomar Elisabeth Löwdin
Infektionssjukdomar Paul Skorup
Infektionssjukdomar Susanne Fälth
Kirurgi Filip Sköldberg
Kirurgi Janniz Jönsson
Klin. neurofys., neurokir. och neurologi (klin neurofys) Anton Tjust
Klin. neurofys., neurokir. och neurologi (neurokirurgi) Pelle Nilsson
Klin. neurofys., neurokir. och neurologi (neurologi) Valter Niemelä
Klin. neurofys., neurokir. och neurologi (neurologi) (suppleant) Elias Lindvall
Kvinnosjukvård Helena Karypidis
Kvinnosjukvård Annika Esscher
Ortopedi och handkirurgi (handkirurgi) Tomas Haapaniemi
Ortopedi och handkirurgi (ortopedi) Greta Snellman
Plastik- och käkkirurgi Eva Lindell Jonsson
Psykiatri (Affektiva) Karin Stolare
Psykiatri (Affektiva) (suppleant) Henrik Fors
Psykiatri (Akut/konsult) Stefan Nasir Jumaa
Psykiatri (Beroende- och neuropsykiatri) Mats Ivarsson
Psykiatri (BUP) Helena Strömbergsson
Psykiatri (BUP) (suppleant) Johanna Lagerkvist
Psykiatri (BUP) (suppleant) Negar Naseh
Psykiatri (Psykos) Sara Sylvén
Rehabiliteringsmedicin och smärtcentrum (smärtcentrum) Fredrik Stiger
Specialmedicin, endokrin Jarl Hellman
Specialmedicin, gastroenterologi och hepatologi Julia Blomdahl
Specialmedicin, hud- och könssjukdomar Sara Hosseiny
Specialmedicin, reumatologi Hanna Lindberg
Specialmedicin, endokrin Erika Tsatsaris
Specialmedicin, njurmedicin Eva Carlsson
Thoraxkirurgi- och anestesi (anestesi) Gunnar Strandberg
Thoraxkirurgi- och anestesi (kirurgi) Vitas Zemgulis
Urologi Sam Ladjevardi
Ögonsjukdomar Kerstin A Pettersson
Öron-,näs- och halssjukdomar Dina Giese
Enköpings las, anestesin Piotr Binieda
Enköpings las, AT-läkarna Anna-Karin Andersson
Enköpings las, kir centr Ursula Dahlstrand
Enköpings las, kir centr (suppleant) Bahman Darkahi
Enköpings las, med centr Mikael Wiklund
Enköpings las, med centr (supp) Shakhabidin Nuriev
Enköpings las, ortopedi Lazar Popov
Enköpings las, röntgen Ola Ljung
Enköpings las, ST-läkarna Shakhabidin Nuriev

 

FoUU-enheten Magnus Peterson
VO Centrala staden/Fålhagens vårdcentral Gustav Denstedt
VO Centrala staden/Knivsta vårdcentral Esther Edvinsson
VO Centrala staden/Samariterhemmets vårdcentral Jessica Viberg
VO Gottsunda/Gottsunda vårdcentral Nicoline Angergård
VO Kungsgärdet/Kungsgärdets vårdcentral Kristina Freier
VO Kungsgärdet/Svartbäckens vårdcentral Emma Bothelius
VO Tierp/Tierps vårdcentral Johnny Sternesjö
VO Tierp/Östervåla vårdcentral Sarah Drochtert
VO Årsta/Gränbystadens vårdcentral Knut Bodin
VO Årsta/Storvreta vårdcentral Emilia Bergström
VO Årsta/Årsta vårdcentral Malena Björklund
VO Årsta/Äldreenheten Vilma Cambronero
VO Östhammar/Alunda vårdcentral Stefan Hultgren
VO Östhammar/Gimo vårdcentral Stefan Hultgren
VO Östhammar/Östhammars vårdcentral Serena Fineschi
Familjeläkarna Luthagen Linn Brosché
Nyby Vårdcentral Tobias Silfverswärd
Skandionkliniken Johanna Färlin
Hälso- och sjukvårdsavdelningen Ove Andersson