Hoppa till innehåll

Styrelse

Förbundsstyrelsens ledamöter svarar för förbundets verksamhet och är utsedda av fullmäktige. Förbundsstyrelsen för 2022 valdes på Fullmäktige 28 november 2021.

Robert Lilford, ordförande
robert.lilford@slf.se

Martin Macek, vice ordförande
martin.macek@slf.se


Angelina Isaksson, ledamot
angelina.isaksson@slf.se
Umeå universitet

Helena Frieberg, ledamot
helena.frieberg@slf.se
Uppsala universitet

Alina Eriksson, ledamot
alina.eriksson@slf.se
Örebro universitet

Julia Karlsson, ledamot
julia.karlsson@slf.se
Linköpings universitet 

Hedvig Mannius, ledamot
hedvig.mannius@slf.se
Göteborgs universitet

Claudia Lauermann, ledamot
claudia.lauermann@slf.se
Lunds universitet

Natasha Olsson, ledamot
natasha.olsson@slf.se
Karolinska Institutet

Danial Maghsoudi Pour
danial.maghsoudi.pour@slf.se
Sveriges läkarförbund Student Utland

Bli medlem i Sveriges läkarförbund
För alla läkare under hela karriären
  1. Trygghet på jobbet
  2. Unika försäkringar
  3. Lönestatistik för läkare